Projekty


Škola je zapojena do programu ERASMUS+ a je členem konsorcia statutárního města Brna. 

  • 23.-24.3.2023 se paní ředitelka zúčastnila stínování ředitelek mateřských škol v Bratislavě

Mateřská škola Sedmikráska se společně s Mateřskou školou Pohádka z Bohunic vydala na dvoudenní vzdělávací pobyt do slovenské Bratislavy. Vzdělávací program proběhl na konci dubna 2023. Pobytu se zúčastnilo 12 předškoláků z Židenic a 20 z Bohunic.

Ve spolupráci s Mateřskou školou Šťastná z Bratislavy byl pro děti připraven vzdělávací program. První den byl zaměřený na ekologii. Pro děti bylo připraveno pět stanovišť, které se týkaly tohoto tématu. Děti byly rozděleny do pěti československých týmů a plnily připravené úkoly. Například třídily odpad, povídaly si o koloběhu vody, poznávaly jarní květiny a hledaly rozdíly v českých a slovenských názvech nebo pro ně bylo připraveno stanoviště s ročními obdobími. Druhý den byl zaměřen na polytechnickou výchovu. Pro děti byly připraveny kamínky, které si podle své fantazie pokreslily.

Vzdělávací program byl doplněn o poznávání města a jeho okolí. Děti jely vláčkem na Bratislavský hrad a druhý den jely lodí po řece Dunaj na zříceninu hradu Děvín.

  • 6.-15.10.2023 se paní ředitelka zúčastnila stínování ředitelek mateřských škol v Barceloně

Mateřská škola se zapojila do projektu „Sedmikráska čte dětem“, který je spolufinancován městskou částí Brno-Židenice.

Komentáře jsou vypnuty.